منو

پاسخ تمامی سوالات سرور مجازی شما

بله، شما می‌توانید از بین هسته‌های لینوکس به انتخاب خود یکی را انتخاب نمایید و سرور مجازی لینوکسی خودتان را بنا کنید ولی پیشنهاد ما CentOS یا Debian می‌باشد.

بله، شما می‌توانید این بین کلیه سیستم عامل های Microsoft برای خود یکی را انتخاب نمایید و سرور مجازی ویندوزی خودتان را بنا کنید، پیشنهاد ما سیستم عامل ویندوز سرور 2012 و ویندوز سرور 2016 برای سرور مجازی ویندوزی می باشد.

سرور مجازی فارسی زیر گروه شرکت میزبان پایتخت می‌باشد و بر بستر ابر رایانش این شرکت بنا شده است. کلیه سرورهای مجازی به صورت ابری می‌باشند و از بهترین تجهیزات سخت افزاری سرور استفاده شده است.

سرور مجازی فارسی از هاردهای SAS15, SATA2, SATA3 برای سرورهای خود استفاده می‌کند که نهایت سرعت در تبادل اطلاعات را دارند.

این امکان وجود دارد از هارددیسک های SSD و SSHD و NVMe برای سرور مجازی خودتان نیز استفاده نمایید.

بله، از طریق کنسول سرور مجازی شما می‌توانید وضعیت کلی سرور خود را داشته باشید و به سرور خود را Shutdown , Boot , Reset , Reboot , Power Off بدون نیاز به کارشناسان نمایید. همچنین از طریق این داشبورد می توانید گزارش کامل مصرف منابع برروی پردازنده، رم و شبکه را داشته باشید. داشبورد مدیریت سرور مجازی

سرور مجازی فارسی از دو Platfrom اصلی به نام‌های OpenVZ و VMWare ESX/ESXi برای مجازی‌سازی استفاده می‌کند.

همچنین بستر کاملا ابری و منحصر بفرد جدید میزبان پایتخت بر پایه سیستم OpenStack پایه‌گذاری شده است.

همچنین از KVM و LXC نیز برای مجازی سازی استفاده می شود، سرورهای مجازی براساس نوع آن ها از سیستم های مجازی سازی مختلف استفاده می کنند و بستر میزبان پایتخت تمامی انواع مجازی سازها را شامل می شود.

سرورهای مجازی از پورت های 1GbitE استفاده می‌کنند که نهایت سرعت ارتباطی شما را به ارمغان می آورد.

بله، عملیات انتقال به صورت Sync انجام می‌پذیرد بدین صورت که سرور مجازی روشن شما را منتقل می‌نماییم و کلیه تنظیمات و عملیات انجام شده بر روی سرور بدون تغییر و حتی لایسنس‌ها و … دیگر نیز منتقل می‌شوند و تنها آی‌پی‌ها تعویض می‌گردند.

در حال حاضر در اروپا و کانادا ابر میزبان پایتخت فعال می‌باشد و سرورهای مجازی برروی این ابر قرار می‌گیرند.

میزبان پایتخت بستر جدید خود را در ایران، آمریکا، انگلستان، فرانسه، ایتالیا و ژاپن ارائه می‌دهد که در هنگام سفارش سرور مجازی می توانید مکان سرور مجازی خودتان را انتخاب نمایید.

بله، شرکت سرور مجازی فارسی سرور اختصاصی شما را به صورت کاملا ثابت و بدون تغییر در ساختار، فایل‌ها و تنظیمات به صورت کامل به سرور مجازی منتقل و تبدیل می‌کند.

بله، کلیه عملیات نصب و راه اندازی و مدیریت سرور مجازی به صورت رایگان توسط کارشناسان سرور مجازی انجام می‌پذیرد و تنظیمات اولیه به صورت رایگان همانند نصب کنترل پنل و سرویس های مربوط به کنترل پنل انجام می گیرد.

بله، شما می‌توانید چندین آی‌پی بر روی سرورهای مجازی داشته باشد.

بله، شما می‌توانید سخت‌افزار سرور مجازی خودتان را در هر لحظه و به صورت آنی و بدون تغییر در سرور مجازی تغییر دهید و منابع پردازنده، حافظه اصلی (رم)، هارد دیسک، شبکه و … را تغییر دهید.

بله، امکان تغییر در سیستم عامل سرور مجازی نیز همواره وجود دارد.

شرکت سرور مجازی فارسی فضای بک‌آپ رایگان در دیتاسنتر دیگری در اختیار شما قرار می‌دهد که امنیت اطلاعات شما حفظ شود.

پشتیبانی سرور مجازی از طریق تلفن‌های شرکت، پرتال کاربران (ارسال درخواست پشتیبانی – تیکت) و سیستم پشتیبانی آنلاین انجام می‌پذیرد.

بله، سرور مجازی فارسی بر روی ابر میزبان پایتخت از RAID-5 برای افزایش سرعت و ضریب امنیت اطلاعات استفاده می‌کند.

خیر، کارشناسان پشتیبانی فنی نیز در بخش پشتیبانی آنلاین نیز قرار دارند اما در مواردی نیاز است از طریق ایجاد درخواست پشتیبانی فنی موارد خودتان را مطرح نمایید.

بله، طبق درخواست کاربران رکورد‌ها بر روی سرورهای مجازی فعال می‌شود. شما می توانید برروی آی پی اختصاصی خودتان رکوردهای PTR و rDNS داشته باشید.

حافظه گارانتی بر روی سرورهای مجازی حافظه رزرو شده بر روی ابر می‌باشد که برای شما به حالت رزرو در آماده است و کنار گذاشته شده است و حافظه اشتراکی به منظور استفاده در زمان های پیک و پر مصرف حافظه می‌باشد که از Crash کردن سرور شما جلوگیری می‌کند.

فعال‌سازی سرور مجازی به صورت آنی و خودکار می‌باشد و زمان تحویل نهایی بستگی به زمان نصب کامل سیستم‌عامل بر روی سرور دارد ولی آی‌پی و مشخصات سرور به صورت آنی برای شما ارسال می‌گردد.

میزبان پایتخت به صورت رایگان کنترل‌پنل مد نظر شما را نصب می‌نماید و تنها در صورت نیاز به لایسنس هزینه لایسنس را از شما اخذ می‌نماید. برروی سرور مجازی می توانید انواع کنترل پنل ها همانند cPanel, Plesk, DirectAdmin , … را داشته باشید.

شرکت سرور مجازی فارسی در راستا استفاده از بهترین سخت افزارها و آخرین تکنولوژی‌ها قدم بر داشته است لذا همواره گسترش دنیا امروزی موجب فراهم شدن سرویس‌های بهتر و با کیفیت‌تر می‌شود. این گروه علاقمند معرفی سرویس‌ها، شرکت‌ها و تکنولوژی‌ها برتر به شرکت می‌باشد.

بله، متخصصین سرور مجازی فارسی می‌توانند بر روی سرور مجازی شما NGINX را نصب و راه‌اندازی نمایند همچنین این امکان وجود دارد که PHP-FPM بر روی سرور مجازی شما فعال گردد.

بله، شما می‌توانید در هر لحظه در بخش سخت‌افزار سرور مشخصات و اطلاعات هر سرور را به صورت لحظه‌ای بررسی نمایید و هیچ چیز مخفی بر روی روند کار این شرکت وجود نخواهد داشت.

بله، بر روی کلیه سرورهای مجازی هارد SSD به منظور Host-Cache استفاده شده است.

بله، این ۲ سرویس به صورت سخت افزاری بر روی ابر سرور میزبان پایتخت ارائه می‌گردد.

بله، سرویس CDN نیز بر بستر شبکه سرورهای سرور مجازی فارسی قابل ارائه می‌باشد.

بله، شما می‌توانید ۲ سرور مجازی در ۲ نقطه دنیا در ۲ دیتاسنتر داشته باشید که با هم Sync می‌باشد و از ۲ وب سرویس برای سایت‌های پر بازدید استفاده نمایید.

بله، از بخش دریافت فایل شما می‌توانید کلیه نرم‌افزار های مورد نیاز سرور مجازی را دریافت نمایید.