منو

ثبت، تمدید و انتقال دامین .IR

جهت ثبت دامین .ir و .ایران به نام خودتان در سیستم جدید ثبت دامین، کافیست که حتما یک شناسه کاربری در سایت شرکت نیک (کارگزار رسمی ثبت دامین در ایران) داشته باشید. ساخت شناسه کاربری در شرکت نیک رایگان می‌باشد.
بدین منظور برای عضویت در سیستم نیک ابتدا می‌بایست از آدرس زیر وارد سیستم عضویت شده و سپس صفحه بمانند زیر برای شما باز خواهد شد:
https://nic.ir/Create_New_Handle

توجه: تمام دامین‌های ثبت شده به نام شناسه کاربری شما ثبت می‌گردد، پس دقت لازم را بعمل آورید. همچنین لازم است اطلاعات خود را به صورت کاملاً دقیق وارد نمایید چون تغییر مالکیت دامین‌ها دارای شرایط و قوانین خاصی می‌باشد که به طور کامل در آدرس زیر موجود هستند:
https://nic.ir/Rules_and_Contracts

در صورتی که می‌خواهید شناسه کاربری و در نتیجه دامنه‌های خودتان به نام شخصی شما ثبت گردد می‌بایست اطلاعات خود را در قسمت شخص حقیقی وارد نمایید و همچنین اگر می‌خواهید شناسه کاربری و دامنه‌ها به نام شرکت یا سازمان شما ثبت گردد اطلاعات شرکت یا سازمان خود را در قسمت شخص حقوقی/سازمان وارد نمایید.
سپس اطلاعات خواسته شده در فرم ذیل آن را وارد نمایید.

توجه داشته باشید که آدرس پستی دقیق و کدپستی ۱۰ رقمی برای تایید شناسه کاربری شما از طرف شرکت نیک مورد نیاز می‌باشد، ضمنا زمانی که رمز شناسه کاربری خود را فراموش کنید تنها با پرسش محرمانه می‌توانید شناسه کاربری خود و رمز آن را بازیابی نمایید، لذا پیشنهاد می‌گردد در وارد کردن آن دقت لازم را به عمل آورید.
در این قسمت با وارد کردن اطلاعات درخواست شده و فشردن دکمه ایجاد ایمیلی جهت تائید عضویت برایتان ارسال می شود. (لازم به ذکر است که در صورت عدم تکمیل اطلاعات خواسته شده جدول فوق، عضویت شما لغو خواهد شد!) در ایمیل ارسال شده، شناسه کاربری شما همراه با رمز عبور وجود دارد، با کلیک بر روی لینک داخل ایمیل، وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن صفحه باید بر روی گزینه ورود کلیک نمایید و بعد از کلیک و باز شدن صفحه با وارد کردن شناسه کاربری و کلمه عبور می‌توانید وارد مدیریت دومین‌های خود شوید. اگر تا ۷ روز به شناسه کاربری خود مراجعه نکنید بطور اتوماتیک از سیستم حذف می‌گردد. با ورود به شناسه کاربری اجباراً می‌بایست رمز خود را عوض نمایید.
نکته: در هنگام ایجاد هندل نیک حتما گزینه آزاد برای نمایندگان را انتخاب نمایید تا امکان ثبت در هندل شما فراهم شود.

مراحل ثبت دامین

شما می‌بایست از طریق سیستم پرتال کاربران و ثبت سفارش وارد شوید بدین منظور می‌توانید بر روی آدرس ثبت دامین کلیک نمایید.
سپس نام دامین خودتان را وارد نمایید و بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید. پس از بررسی در صورت آزاد بودن دامین امکان ثبت آن فراهم می‌گردد.

در هنگام ثبت سفارش سیستم از شما مشخصات هندل نیک را می‌پرسد که آن را در قسمت ثبت‌نام ایجاد نموده‌اید لذا می‌بایست مشخصات هندل نیک خودتان را در این قسمت وارد نمایید. پس از پرداخت دامین شما به صورت خودکار ثبت می‌گردد.

تمدید دامین

در صورتی که نیاز به تمدید دامین‌های خود دارید می‌بایست از طریق سامانه نیک وارد شوید و سپس برروی دامین خودتان کلیک نمایید و در قسمت مشخصات شناسه و روابط مجاز دامین مقدار D97124 را برای شماره قرارداد ذکر نمایید و سپس ذخیره نمایید.
در نهایت نام دامین، مدت زمان تمدید و شماره هندل خودتان را از طریق درخواست برای بخش فروش ارسال نمایید تا ثبت سفارش انجام گیرد.